Jak uczciwie się wzbogacić?

napisał(a) Toneberry w wtorek, 10 lipiec 2012 w Zarabianie pieniędzy

Czy uważasz Siebie za osobę bogatą?

Ja zawsze na takie pytanie odpowiadam: Owszem... jestem bogaty w miłosierdzie ;). I tutaj powstaje pierwsze pytanie: co dla Ciebie ma największą wartość? Jeżeli odpowiedzią na to pytanie są pieniądze to pewnie zastanawiasz się jak je zdobyć. Sposobów na uczciwe zarobienie pieniędzy jest wiele.

Śledząc biografie ludzi którzy osiągnęli miliardowe bogactwo można zauważyć, że większość z nich nie różniła się prawie niczym od Ciebie. Każdy z nas ma predyspozycje do tego by być bogatym. Co więc wyróżniało tych parę osób, że stały się tymi którymi są lub których pamiętamy jako ludzi sukcesu. Henry Ford, Soichiro Honda, czy Stephen Spielberg. Myślisz, że to ludzie którzy dostali w spadku wielkie bogactwo, że ich firmy są na rynku bo okradli innych? W biznesie co prawda zdarzają się różne zagrywki ale to nie one powodują sukces firmy i bogactwo ich właścicieli. Żeby uczciwie się wzbogacić trzeba... (i tu uwaga bo napiszę coś czego większość przeczytać by nie chciała. Ludzi o słabych nerwach i leniu do pracy proszę o ominięcie akapitu.)

Żeby się wzbogacić trzeba:

Ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim, trzeba pielęgnować swoją wspaniałą obsesję

To właśnie odróżnia Ciebie od miliarderów. Oni mieli odwagę, ustalony cel działania i dążyli do niego bez względu na okoliczności. Ich cel był obsesją o którą walczyli z całych sił. Wiedzieli o tym, że w osiągnięcie sukcesu wkładasz tyle samo energii co w porażkę.

Jeżeli się mało trudzisz nie dziw się, że nie zbijasz na tym kokosów. Robisz rzeczy, które osoba bez znajomości Twojej pracy mogłaby powtórzyć. Miliarderzy robili także zwyczajne rzeczy. Wielu w branży filmowej robiło filmy ale sławę Spielberga to mało komu można przypisać. Był on jak i wszyscy ludzie sukcesu wykształcony w swojej specjalności. Nie mówię tu o szkole bo wielu miliarderów nie kończyło nawet średniej. Mówię tutaj o wykształceniu w swoim zawodzie. Znali się doskonale na tym co robili i dzięki temu mogli wprowadzać ulepszenia. Nie robili ich jednak bez przygotowania.

Honda, aby produkować lepsze i wydajniejsze silniki zapisał się do szkoły wyższej, uczęszczał jednak tylko na te zajęcia, które pozwalały mu zgłębić wiedzę o materiałach. Dzięki tym doświadczeniom był na bieżąco i mógł spokojnie wyprzedzać konkurencję.

Żeby uczciwie się wzbogacić i Ty musisz wyprzedzić swoich rywali. W przypadku gdy nie masz konkurencji bo akurat trafiłeś na niszę nie osiadaj na laurach. Jeżeli ktoś wypatrzy Twój interes to w mgnieniu oka będziesz miał z kim rywalizować. Wcześniejsze zatrzymanie w rozwoju pozwoli Twojej konkurencji Cię wyprzedzić a wtedy kokosów nie będzie.

Zawsze było tak, że do bogactwa dochodzili ludzie pracowici i przedsiębiorczy. Nie sztuką jest wozić kamienie przez 12 godzin i cieszyć się z wysokiego zarobku. To jest niestety droga na krótką metę. Szybko zdrowie da o sobie znać i z wielkiego bogactwa dalej pozostanie jedno wielkie nic.

Dobrą metodą są inwestycje, co prawda na samym początku nie jesteśmy w stanie inwestować sporych kwot ale wystarczy, że będziemy odkładać po 10% naszych zarobków na konto oszczędnościowe. Nie wspominając o procencie przy zarobkach 1500 zł można zebrać 1800zł. Nie jest to już banalna kwota i można zacząć nią obracać.

Można grać na ogromnym rynku walutowym Forex, brokerów oferujących konta jest tyle, że jestem pewien że znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że ważne jest przygotowanie. Bez odpowiedniej wiedzy szybko utopisz odłożone pieniądze. Jeżeli będziesz chciał w cokolwiek zainwestować postaraj się zdobyć wiedzę w tym kierunku, jeżeli znasz kogoś kto taką wiedzę posiada to poproś o pomoc albo powierz mu pieniądze w zamian za część zysków.

Pamiętaj żeby nie wskakiwać do płytkiej wody na główkę!

Może Ty masz jakieś ciekawe pomysły na osiągnięcie bogactwa? Napisz w komentarzu, jak kreował się bądź nadal kreuje Twój sukces.

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach w tym blogu?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:
Etykiety: Array
URL Trackback dla tego wpisu na blogu
  • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw Komentarz

Gość wtorek, 07 grudzień 2021

BESTSELLER DNIA

KOMENTARZE

O tak, w końcu ktoś ładnie to określił 'rabusie energii', to te małe najgorsze pochłaniacze czasu, n...
Fajne tricki, ale dla większości pierwszym krokiem powinno być nauczenie się szybkiego pisania bezwz...
świetny artykuł. warto walczyć ze stresem, gdyż nie wpływa on dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczn...
Maju, Wydaje mi się, że kiedyś nie było tylu różnych bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i konce...
Kiedyś określano te zachowania po prostu jako lenistwo Jest to obecnie naprawdę problematyczne zjaw...

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.