Twoje ręce mówią innym czy jesteś pewny siebie!

napisał(a) Toneberry w poniedziałek, 02 lipiec 2012 w Rozwój osobisty

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek machać rękami jak pokręcony próbując wytłumaczyć się z kłopotliwej sytuacji?

Twoje ręce jak i całe ciało mówi Twojemu rozmówcy czy jesteś pewny siebie.

Niestety, ale często gdy nie ma się wprawy w zawodowej mowie, bądź brakuje nam słów lub po prostu czujemy się nieswojo to próbujemy czymś zająć nasz mózg, żeby poczuć się lepiej. I co się wtedy dzieje? W tym momencie właśnie zaczynasz pocierać sobie dłonie, masz nienaturalne swędzenia, wykrzywiasz się bądź gestykulujesz przekazując mylne sygnały.

W przypadku gdy sami mówimy ciężko jest nam się skupić na tym co robi nasze ciało. Spróbuj jednak zwrócić uwagę jak się zachowujesz w sytuacji stresującej jak chociażby rozmowa kwalifikacyjna. Jeżeli Twoje ruchy są krótkie szybkie i chaotyczne możesz być pewien, że Twój rozmówca odbierze Cię jako osobę przynajmniej nie godną zainteresowania a to mocno oddala Twój sukces rekrutacyjny!

Chowając ręce, możesz dać do zrozumienia, że masz coś do ukrycia. Krzyżowanie rąk na piersiach to w mowie ciała najczęstszy objaw zamknięcia się w sobie, jeżeli do tego jednak dojdą zaciśnięte pięści to już często sygnalizuje agresję.

Choćbyś przekazywał nie wiadomo jak ważne treści jeżeli Twoje ciało będzie robiło swoje a Ty co innego to efekt będzie mizerny. Wszystkie te gesty jednak można wyeliminować a najlepiej nauczyć się w ich miejsce innych.

Rozmawiając z kimś staraj się mieć otwarte ręce, nie krzyżuj żadnych części ciała. Twoje ruchy rękami jeżeli chcesz opisać coś emocjonującego niech będą pewne i zamaszyste.

Zwróć uwagę na swoich znajomych. Sprawdź jak poruszają się i mówią osoby których opowiadań mógłbyś słuchać godzinami. Są to z pewnością ludzie których mowa ciała jest drogą do sukcesu. Jestem pewien, że żadna z tych osób nie opowiada w czasie gdy trzyma ręce w kieszeni i nie patrzy Ci w oczy. Kontakt wzrokowy to także jeden z elementów mowy ciała. Nie uciekaj wzrokiem od rozmówcy, pomyśli, że coś ukrywasz bądź nie interesuje Cię ani to co mówisz ani to co myśli o tym Twój rozmówca. Patrz w oczy a rozmawiając w grupie nie lataj wzrokiem po wszystkich skup się na jednej głównej osobie a na resztę spoglądaj sporadycznie. 

Prawdziwy dyplomata potrafi powiedzieć wont stąd! w taki sposób, że poczujesz podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży. Specjalista po prostu od lat pracuje nad sobą i wie, że opanowana mowa ciała pozwala wywołać w słuchaczach odpowiednie emocje co przełoży się na jego sukces w negocjacjach czy sprzedaży.

Tajemnice dyplomacji wcale nie kryją się w jakiś sekretnych mocach. Dla przykładu uśmiech potrafi zjednywać ludzi, w dodatku jest zaraźliwy. Spróbuj uśmiechnąć się do znajomej Ci osoby. Nawet jeżeli nie łączą Was bliskie stosunki to jest duża szansa na odwzajemnienie uśmiechu. Naukowcy twierdzą, że podczas śmiechu wydzielają się jakieś hormony szczęścia ile w tym prawdy nie wiem ale jestem pewien, że życzliwy uśmiech jest metodą zjednania sobie drugiego człowieka. Oczywiście nie można także przesadzać, jeżeli będziesz się szczerzył do kogoś przez całą rozmowę pomyśli, że masz coś z głową a nie taki efekt chcieliśmy przecież osiągnąć. Tak więc zapamiętaj szczery uśmiech to pierwszy krok. Nie chodzi o to, żebyś nauczył się gestów które będą świadczyć o Twojej pewności siebie. Twój organizm przekazuje w postaci niewerbalnej informacje o tym jak się czujesz niezależnie czy Ci się to podoba czy nie.

Musisz poczuć się pewny siebie a wtedy Twój organizm będzie wysyłał naturalne sygnały, których nie będziesz musiał udawać.

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach w tym blogu?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:
Etykiety: Array
URL Trackback dla tego wpisu na blogu
  • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw Komentarz

Gość wtorek, 07 grudzień 2021

BESTSELLER DNIA

KOMENTARZE

O tak, w końcu ktoś ładnie to określił 'rabusie energii', to te małe najgorsze pochłaniacze czasu, n...
Fajne tricki, ale dla większości pierwszym krokiem powinno być nauczenie się szybkiego pisania bezwz...
świetny artykuł. warto walczyć ze stresem, gdyż nie wpływa on dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczn...
Maju, Wydaje mi się, że kiedyś nie było tylu różnych bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i konce...
Kiedyś określano te zachowania po prostu jako lenistwo Jest to obecnie naprawdę problematyczne zjaw...

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.