Czy sukces to tylko pieniądze? Zadbaj o swój rozwój osobisty!

napisał(a) Toneberry w wtorek, 19 czerwiec 2012 w Rozwój osobisty

Czy masz tak, że chcesz się za coś wziąć, odnaleźć swój cel w życiu lub po prostu zebrać się w sobie i wykonać czynność, którą odwlekałeś już długi czas? Pierwsze co powinieneś sobie uświadomić to to, że nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Z tego typu problemem boryka się wiele osób w tym ja i Ty.

Kiedyś myślałem, że to ja nie wyrabiam, że nie mam zdolności, talentu, chęci, determinacji, że zarabianie pieniędzy czy powrót do idealnej wagi to rzeczy nierealne.

Negatywne nawyki jak niepohamowanie w jedzeniu czy nadmierne korzystanie z komputera spowodowały otyłość, problemy z kręgosłupem i wzrokiem w dodatku rozleniwienie i obojętność. Te przyzwyczajenia nie powstały z dnia na dzień, tak samo jak ich skutki. Siła nałogów przybierała na mocy z każdym dniem, w którym nie były kontrolowane. Przyjemność, jaką dostarcza jedzenie, gra na komputerze i wiele innych zajęć, które uzależniają, przysłania oczy na to, co się dzieje z organizmem i życiem.

Póki jesteś w szkole, to jest wiele szans  na rozwój osobisty: poprawę zdrowia, uprawianie hobby, zajęcie się swoją pasją, bądź w ogóle jej odnalezienie. Z czasem tego czasu zdaje się ubywać, ale nie daj się zwieść, zawsze jest pora by zadbać o swój rozwój osobisty.

Zwykle wygląda to tak, że postanawiasz coś zmienić, gdy zauważasz tego negatywne skutki. Otyłość, brak sensu w życiu, problemy zdrowotne, wyobcowanie wśród znajomych, zarabianie marnych pieniędzy to wszystko może stać się powodem rozpoczęcia zmian w Twoim życiu.

Sukces to bardzo indywidualna sprawa. To, co dla mnie jest ważne i może spowodować radość, może dla Ciebie być bezwartościowe. Ciężko na przykład osobie szczupłej cieszyć się ze zrzuconego kilograma. Dla mnie każdy spadek masy jest niesamowitym szczęściem i wielkim sukcesem. Każdy kilogram utwierdza mnie w przekonaniu, że mój rozwój osobisty idzie w dobrym kierunku.

Jednak, aby sukces smakował lepiej warto jest go dzielić na mniejsze kawałeczki. Jeżeli kochasz jeść, zjedzenie przez Ciebie pięciu kawałków ciasta będzie przyjemniejsze niż jednego. Tak naprawdę gdybyś zjadł powoli i spokojnie ten jeden kawałek to smak czułbyś tak samo długo a kalorii na szczęście przybyło by mniej. Wiem po sobie, że jedzenie dużych ilości jest u grubych osób czymś w ich rozumieniu naturalnym. Oczywiście wymówek jest wiele:

jak się ma zmarnować, lepiej zjeść i odchorować,

zaczynam dietę od jutra,

już dosłownie ostatni kawałeczek (który zwykle okazuje się tym ostatnim, jaki został).

W sytuacji, gdy lubisz zarabiać pieniądze wystarczy odłożyć 10% z każdej wypłaty. Nawet na stażu rocznie jesteś w stanie odłożyć prawie 1000zł (przy założeniu 816 zł netto na miesiąc). Mało? Znam takich, którzy zarabiając więcej nie potrafią odłożyć 100zł. Wiem, że ciężko Ci jest radzić sobie ze słabością, która Cię dotyczy. Często jest ona w Tobie tak zakorzeniona, że żadne środki nie pomagają jej wyplewić.

Najważniejsza w osiąganiu sukcesu jest wytrwałość. Jeżeli znajdziesz w sobie dość siły by trzymać się obranego przez Siebie kierunku, każdy kilogram, czy każda zarobiona złotówka, bądź dzień bez papierosa będzie dla Ciebie czymś cudownym. Nawyki, które towarzyszą Ci od dzieciństwa jest bardzo trudno przełamać. Poprzednie zdanie, mimo że może Cię trochę podłamać na duchu, zawiera w sobie receptę na sukces.

Skoro przyzwyczajenia, które masz nie dają się zmienić to zauważ, że jest to nic innego jak nawyk, który sukcesywnie wykonywałeś często nawet tego nie kontrolując. Możesz teraz wykorzystać tą siłę do własnych celów. Pamiętaj, że Twoja świadoma część mózgu będzie walczyć z tą podświadomą (podświadomość odpowiada za utrzymanie wyrobionych nawyków).

Najlepiej było by gdybyś opracował sobie plan działania. Strategię, która pozwoli Ci wygrać ze złym nawykiem. Pomocą w  rozwoju osobistym jest sukces i nagroda. Pierwsze pozwala Ci mierzyć coraz wyżej, wspinać się na kolejne szczeble Twojego planu aż na sam szczyt gdzie czeka jedno z Twoich marzeń. Nagroda natomiast jest to naturalny wspomagacz wytrwałości i oczywiście musi być zgodna z Twoim marzeniem.

Jeżeli się odchudzasz nie możesz zafundować sobie pączka. Wyjazd na basen, saunę czy dobra książka to już lepsze rozwiązanie. Tak więc zacznij już dziś. Narysuj sobie na kartce drabinę i podziel swoje marzenie na poszczególne szczeble. Później napisz, co dasz od siebie, aby osiągnąć każdy szczebel. W przypadku, w którym nie masz pojęcia jak przejść ze szczebla na następny, poszukaj kogoś, kto jest wyżej, jestem pewny, że Ci pomoże. 

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach w tym blogu?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:
Etykiety: Array
URL Trackback dla tego wpisu na blogu
  • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw Komentarz

Gość wtorek, 07 grudzień 2021

BESTSELLER DNIA

KOMENTARZE

O tak, w końcu ktoś ładnie to określił 'rabusie energii', to te małe najgorsze pochłaniacze czasu, n...
Fajne tricki, ale dla większości pierwszym krokiem powinno być nauczenie się szybkiego pisania bezwz...
świetny artykuł. warto walczyć ze stresem, gdyż nie wpływa on dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczn...
Maju, Wydaje mi się, że kiedyś nie było tylu różnych bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i konce...
Kiedyś określano te zachowania po prostu jako lenistwo Jest to obecnie naprawdę problematyczne zjaw...

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.